چگونه بوی رطوبت را در سرویس بهداشتی و حمام کاهش دهیم؟

چگونه بوی رطوبت را در سرویس بهداشتی و حمام کاهش دهیم؟

حمام محیط های مرطوب هستند. استفاده از سرویس، دوش گرفتن، شستن دست و صورت با آب گرم، اینها باعث ایجاد رطوبت در محیط می شوند.

شما می توانید اقداماتی انجام دهید تا در سرویس شما بوی مطبوع تری به مشام برسد.

توصیه های دقیق بسیار سخت است؛ به دلیل اینکه وقتی سرویس بهداشتی ساخته می شود می تواند قسمت بزرگی از مشکلات را خود به همراه داشته باشد و اصلاح آنها تقریباً غیر ممکن است اما ما در این مقاله تلاش می کنیم که چند توصیه خوب داشته باشیم.

* پنجره ها را باز بگذارید

یکی از ساده ترین و ارزان ترین راه ها این است که پنجره سرویس ها را باز بگذارید. هوای گرم باعث خروج رطوبت از پنجره به بیرون و خشک و خنک شدن حمام می شود. اما در این کار 2 مشکل بزرگ وجود دارد، در زمستان فضای سرویس سرد می شود و گرمای به وجود آمده از رادیات همراه با رطوبت خارج می گردد و ناپدید می شود. شایدم شما علاقه نداشته باشید که وقتی خارج از خانه هستید پنجره را باز بگذارید به خصوص اگر خانه مستعد سرقت به این وسیله باشد به انضمام اینکه از فضای بیرون مرطوب باشد. به هیچ وجه مشکل حل نشده است. مگر اینکه مدت کوتاهی پس از هر بار دوش گرفتن پنجره را باز بگذاریم.

*پاک کردن آب از روی کاشی ها و محیط

این کار بسیار مفید است، البته خیلی هم آسان نیست، چرا که آب روی تمام کاشی ها و درزهای آن و روی شیشه و … تجمع می یابد. اگر از یک تیغه لاستیکی مانند طی های کف شور یا شیشه شور استفاده کنید به سادگی روی کاشی ها و شیشه ها را از رطوبت و آب تهی می کنید، در جاهایی که امکان طی وجود ندارد از یک دستمال حوله ای استفاده کنید، در جریان باشید که این کار باعث کاهش 75% از رطوبت موجود در حمام می شود.

* یک فن قوی ولی کم صدا نصب کنید

دمای بالای آب، همراه با بخار حاصل از دوش گرفتن علی الخصوص در سیستم های دوش مدرن جدید، حمام ها را مرطوب تر از گذشته نموده است.

نصب یک فن توکار خوب می تواند نقش به سزایی در کاهش رطوبت داشته باشد، در نظر داشته باشید این فن ها نیاز به سرویس های دوره ای دارند و نگهداری مناسب از آنها باعث طول عمر بالاتر و کم صدا بودن آن می شود. اگر در حمام فن دارید و احساس نمی کنید که استفاده از آن تاثیری در گرفتن بخار از حمام شما دارد، فن شما به اندازه کافی قوی نیست و نیاز به جایگزینی آن دارید. کارشناسان معتقداند که هواکش حمام حداقل باید 30 دقیقه بعد از حمام روشن باشد تا رطوبت را کاهش دهد، زمان هایی مثل 5 دقیقه یا کم و بیش، کافی نیست.

* بند کشی کاشی ها را مجدداً ترمیم نمایید

اکثر مردم بندکشی مجدد حمام را زمانی می دهند که یا یک کاشی شکسته است یا قصد تغییر دکوراسیون دارند، در غیر این صورت ها هرگز به فکر ترمیم یا بندکشی مجدد نمی افتند. مشکل این است در طول زمان مواد ضد آب این بند کشی ها از بین می رود و امکان نفوذ یا جذب رطوبت وجود دارد.

توصیه من این است که هر یک سال یکبار یک لایه نازک به بندکشی اضافه کنید و میزان عدم جذب رطوبت را در داخل سرویس به حداقل برسانید.

تهیه و تدوین :

رضا چاوشان

کاتالوگ شرکت

برای دریافت کاتالوگ شرکت اینجا کلیک کنید