مقاله ها

نرم افزارهای طراحی داخلی مناسب و آسان

معرفی نرم افزار های طراحی داخلی مناسب و آسان

(برای مشاهده ویدیوها لطفا فیلتر شکن خود را روشن نمایید.)

 

1- Planner 5D

پلتفرم: android / ios / windows / mac / web با این برنامه می‌توانید اتاق های خود را با ریزترین جزئیات معماری از جمله پنجره ها، پله ها و پارتیشن ها طراحی کنید. با این برنامه حتی میتوانید طراحی محوطه و استخرتان را نیز انجام دهید و همگی این‌ها با تصاویر گرافیکی سه بعدی جذاب ایجاد می‌شود.

 

2- Roomstyler 3D home planner

پلتفرم: web اگر می‌خواهید روی پلان طبقه های پیش فرض کار کنید این برنامه مناسب شماست. برنامه طراحی فضای روم استایلر تری دی که قبلا اسم آن مای دکو تری دی پلنر بود به شما اجازه می‌دهد دیوارها، درب ها و پنجره ها را اضافه کنید و از  بین یک گالری تصاویر طراحی داخلی، گزینه های خود را انتخاب کنید. رابط کاربری این نرم افزار طوری است که استفاده از آن را ساده کرده است و به شما اجازه می‌دهد که بتوانید پلان و تصویر سه بعدی آن را همزمان مشاهده کنید. شما می‌توانید دوربین را در اطراف پلان حرکت دهید تا آن را از منظره های مختلف مشاهده کنید و حتی می‌توانید دیوارها و سقف ها را با داشتن یک انتخاب رنگ گسترده نقاشی کنید. لوازم و اثاثیه واقعی برای اضافه شدن به طرح شما استفاده می‌شوند. شما می‌توانید از کوچکترین لوازم آشپزخانه تا ابزارهای باغبانی موجود در انبار خود را انتخاب کنید. اگر دکوری که در مدل ارائه شده خود ایجاد کردید را دوست داشتید روی دکمه موجود برای خرید  available for purchase کلیک کنید تا قیمت های هر کدام از لوازم را ببینید و بدانید که از کجا نمونه‌های واقعی آن ها را برای منزل خود خریداری کنید.

 

3- Ikea room Planner

پلتفرم: web این ابزار طراحی منزل که استفاده از آن ساده است به شما اجازه می‌دهد پلان طبقه خود را پیکربندی کنید، از بین گالری مبلمان و دکوراسیون فروشگاه ایکیا انتخاب کنید، هزینه را محاسبه کنید و سپس این لیست را پرینت بگیرید و موقع خرید با خود به فروشگاه ایکیا ببرید.

4- Ikea Kitchen Planner

پلتفرم: web علاوه بر برنامه قبلی، ایکیا ابزاری طراحی کرده که به طور خاص برای آشپزخانه استفاده می‌شود. این برنامه به شما اجازه می دهد پیش نمایش لوازم آشپزخانه، کابینت ها و دیگر لوازم آشپزخانه ایکیا را به راحتی و در کامپیوتر خود قبل از هر گونه هزینه‌ای مشاهده کنید. همچنین این برنامه به شما اجازه می‌دهد یک لیست خرید از لوازم Ikea را تهیه کنید تا ببینید طراحی جدید آشپزخانه تان چقدر هزینه دربردارد. با وارد کردن ابعاد فعلی آشپزخانه و فضاهای خالی آن نظیر درب ها و پنجره ها می‌توانید نحوه کار کردن و استفاده از فضای خود را طرح ریزی کنید و سپس ببینید که کدام یک از کابینت‌ها، لوازم و محصولات سازمان دهنده ایکیا نیازهای شما را برآورده می‌کند.

5- Armstrong Design a Room

پلتفرم: web Armstrong دارای یک برنامه مجازی سه بعدی است که به شما اجازه می‌دهد ترکیبات رنگی مختلف برای کف، سقف و دیوارها و حتی سطوح کار آشپزخانه را به راحتی و از پشت کامپیوتر خود مشاهده کنید. برنامه  Design a roomاین امکان را برای شما فراهم می‌آورد تا بتوانید یک اتاق از منزل تان را انتخاب کنید، یک سبک طراحی داخلی(معاصر، سنتی، ترکیبی) را برای آن برگزینید و سپس با رنگ‌ها، بافت ها و لوازم تزئینی روی آن کار کنید تا به دکوراسیون مورد نظر خود برسید. انتخاب متریال و تزئینات نهایی یک اتاق می‌تواند کار دشواری باشد اما این برنامه به شما اجازه می‌دهد که از بین کل آپشن‌های تزئینی مربوط به Armstrong انتخاب کنید.

6- Homestyler

پلتفرم: android / ios / web اتودسک Autodesk شرکت سازنده برنامه‌های اتوکد، REVIT و 3ds Studio Max با برنامه‌های حرفه ای که برای طراحی ساختمان، مدل سازی سه بعدی اطلاعات ساختمان و قابلیت های رندر سه بعدی طراحی کرده  شناخته شده است. همچنین این شرکت برنامه عالی دیگری برای طراحی فضاهای منازل، اداره جات و آپارتمان ها با نام Homestyler به بازار عرضه کرده است. پس حتی اگر در معماری و طراحی داخلی سر رشته ای ندارید هم می‌توانید به راحتی برای تغییر دکوراسیون منزل خود از آن استفاده کنید. درب ها و پنجره هایی که می‌توانید از بین آن ها انتخاب کنید بسیار گوناگون و متنوع هستند و شما نیاز دانستن به هیچ گونه اطلاعات قبلی درباره انواع، فاصله ها و …ندارید. ابزارهای طراحی اتاق و ترسیم پلان طبقه سه بعدی  Homestyler برای استفاده افراد مبتدی عرضه شده است. افراد حرفه ای می‌توانند نسخه حرفه ای برنامه Homestyler  را خریداری کنند که قابلیت های بیشتری دارد. ابزار دکوراسیون و مبله کردن این برنامه به شما اجازه می‌دهد که کابینت ها، لوازم، مبلمان و تقریبا هر دکوری که به فکرتان می‌رسد را انتخاب کنید.  سپس با انتخاب فرش ها و آیتم های دکوری و تزئینی از چندین تولید کننده می‌توانید طراحی فضای خود را سفارشی کنید. زمانی که طراحی تان را تکمیل کردید می‌توانید از آن پرینت بگیرید.

7- Sweet Home 3D

پلتفرم: windows / mac / web همچنین نسخه پیشرفته تر Sweet Home 3D را می‌توانید برای ذخیره کردن، استخراج و دستکاری و تغییر پلان‌های تان دانلود کنید. رابط کاربری این برنامه چهار بخش دارد. بخش کاتالوگ مبلمان به شما اجازه می‌دهد تا اجزاء را بر حسب نام انتخاب کنید و سپس آن ها را مستقیما داخل پلان طبقه تان بکشید و رها کنید. این لیست مبلمان، ابعاد هر قطعه را همراه با نام و سایز آن نمایش می‌دهد. بخش پلان خانه به شما فرمت دو بعدی از این که دیوارها، پنجره ها، درب ها و مبلمان هر کدام در کجا قرار دارند نشان می‌دهد که از زاویه دید بالا هست. بخش نمایش 3D ، پلان شما را در سه بعد به نمایش می‌گذارد. بنابراین شما می‌توانید در حین طراحی پلان خود را به صورت سه بعدی تجسم کنید. برای وارد کردن پلان طبقه خود می‌توانید آن را درون فضای Sweet Home 3D بریزید، مقیاس بندی و ترسیم کنید بنابراین دیگر نیاز به حدسی کار کردن ندارید.

8- SmartDraw

پلتفرم: windows / mac / web SmartDraw برنامه ای مناسب برای تجسم طراحی داخلی پیش از اجرا در خصوص ارائه و تصاویر گرافیکی می‌باشد که شامل چارت های پروژه، جدول زمانی، چارت های بازاریابی و فلوچارت ها می‌باشد. زیر اپلیکیشن فلوچارت، پلان های طبقه و پلان‌های تک تک اتاق ها وجود دارد. این برنامه به شما امکان طراحی، سفارشی کردن و ارائه نقشه‌ها در سطح مبتدی و پیشرفته را می‌دهد. از این برنامه می توانید برای طراحی فضای اداره، آپارتمان، اتاق و حتی ارتفاعات ساختمان استفاده کنید SmartDraw برای افراد یا کسب و کارهایی که نمی‌خواهند هزینه زیادی برای نرم افزار طراحی بپردازند ایده آل است.

9- HomeByMe

پلتفرم: web ابتدا با دو بعدی شروع کنید و اتاق خود را از کف تا سقف ایجاد کنید و سپس با مبلمان و اکسسوری آن ها را تجهیز کنید. زمانی که آماده شدید، آن را به 3d تبدیل کنید که در این جا دیوارها برداشته می‌شوند و شما می‌توانید درون پلان طراحی داخلی که ایجاد کرده اید را مشاهده کنید.

 این مقاله صرفا جهت معرفی جزئی نرم افزار های کاربردی میباشد و برای اطلاعات بیشتر لطفا به سایت های مبداء مراجعه نمایید. 

دیدگاهتان را بنویسید