آموزش, آموزش نصب, اشتباهات رایج, فلاش تانک توکار, مشاوره خرید, مقاله ها

9 اشتباه رایج در نصب فلاش تانک وال هنگ توکار

مردی در حال برش شاخه درخت بصورت اشتباه

 

نویسنده: رضا چاوشان

اسفند ماه 1397

 

در این مقاله قصد داریم شما را با تعدادی از اشتباهات رایج در مورد فلاش تانک توکار وال هنگ و عملاً نکات مهم نصب که موجب راه اندازی بهتر می شود آشنا کنیم.

 

در حال نصب فلاش تانک توکار

1- تنظیم غلط ارتفاع سازه ها و پایه ها :  

در نظر داشته باشید که تنظیم ارتفاع سازه و پایه های فلاش تانک توکار از مهمترین نکات در هنگام نصب و پیش از رسیدن کاری می باشد از این سو می توان به روش های مختلف در جهت کالیبره کردن دقیق دستگاه اقدام کرد.

الف – روی اکثر دستگاه های معتبر از قبیل برندهای گبریت ، شل ، آلکاپلاست ، جاپار ، شواب ، … نشانه گری که ارتفاع 1 متر را نشان می دهد ، وجود دارد، این بدان معنی است که پس از کف سازی نهایی ارتفاع آن نقطه از کف تمام شده می بایست یک متر باشد ، نه از کف فعلی.

ب – ارتفاع پیچ های نصب کاسه توالت وال هنگ از کف تمام شده 35 سانتی متر باشد، در نتیجه ارتفاع بهینه تمام شده فرنگی شما به 43 – 40 سانتی متر از کف تمام شده (کاشی کاری شده ) خواهد رسید.

 

نصب فلاش تانک توکار زیرساخت زیرساختها

2- نبستن پیچ های اتصال کاسه وال هنگ یا بستن اشتباه پیچ ها در اندازه غلط :

کاسه های وال هنگ از برندهای معتبر مانند دوراویت ، ویلوری اند باخ ، بین ، رمو دیزاین ، … از دو استاندارد جهانی پیروی می کنند . 18 – 1 سانتی متر ، 23-2 سانتی متر لازم است که پیچ ها را با توجه به کاسه وال هنگ فرنگی که قرار است در آینده  و پس از کاشی کاری نصب گردند ، در جای صحیح نصب کنید (بیش از 90 درصد کاسه های فرنگی وال هنگ برای جای پیچ 18 سانتی متری طراحی گردیده اند) .در همین جا بهتر است به این نکته نیز اشاره کنم که کاور روی پیچ ها را حتما بیندازید چون در هنگام سیمان کاری و کاشی کاری رزوه های پیچ ها دچار صدمه شده و در زمان نصب کاسه وال هنگ تمیز کردن و مرتب نمودن رزوه ها کار آسانی نخواهد بود.

 

دهانه کلید پنل یا کنترل پلیت فلاش تانک توکار

3- تغییر زاویه شیر پیسوار :

با توجه به اینکه شیر پیسوار محل اتصال ورودی آب به فلاش تانک توکار وال هنگ می باشد اتصال لوله به آن بسیار مهم است دقت بفرمایید در هنگام بستن اتصال لوله به شیر ،در جای خود نچرخد و تغییر زاویه پیدا نکند ،این مشکل باعث می شود که در داخل دستگاه ،اتصال شیر پیسوار به پر کن مخزن با مشکل مواجه شود و در عملکرد ون صب دچار مشکل شوید معمولا این مشکل در پایان کار شناسایی می گردد.

معمولا اکثر شرکت های سازنده با توجه به محل ورودی لوله آب از بالا یا بغل محلی را برای ورود شیر پیسوار در نظر گرفته اند ،که با درپوشی بسته شده است. اگر قصد استفاده از آن سوراخ را ندارید، درپوشی را نصب کنید و از بسته بودن آن اطمینان حاصل کنید ، در صورت ورود سیمان و ملات به داخل دستگاه و تانک و پس از خشک شدن هیچ گونه امکان تمیز کردن و تخلیه آن وجود ندارد. تست آب بندی اتصال نیز امر بسیار مهمی می باشد.

 

بست های فریم فلاش تانک توکار

4- محاسبه اشتباه ضخامت دیوار و در نظر نگرفتن ضخامت مورد نیاز فلاش تانک توکار وال هنگ :

اکثریت برندهای معتبر نظیر گبریت ، شل ، آلکا ، جاپار ، شوآب ، …. دارای دو ضخامت 8 سانتی متر و 12 سانتی متر در فلاش تانک توکار وال هنگ می باشند که اندازه و سایز مخازن آنها متفاوت است. اکثریت پروژه با توجه به نوع مصالح که امروزه جهت دیوارهای داخلی استفاده می کنند تمایل دارند از بلوک های سیمانی، سفال،…که ضخامت بین 10 – 7 سانتی متر دارند استفاده کنند ، ترجیح می دهند که از فلاش تانک با قطر کمتر بهره بگیرند، اما از این مساله غافلند که تمام شده دیوار آنها پس از کاشی کاری قطری بیش از 15-10 سانتی متر خواهد داشت .فلاش تانک های توکار وال هنگ دارای دو عدد پیچ پلاستیکی که به پیچ های باطومی معروف است هستند که وظیفه آنها راه اندازی فلاش تانک و تخلیه آب به روش فشار کلید (Activator) از بیرون می باشند، اندازه این پیچ ها و همچنین دریچه آکاردئونی بر اساس دیوار شما تنظیم نگردیده است، بلکه براساس اینکه در چه ضخامتی دیوار شما نهایی می گردد به صورت پیش فرض گذاشته شده است بسیار مشاهده می شود که پروژه های ساختمانی پس از نصب و اتمام کار به دنبال پیچ های باطومی بلند می گردند تا بتوانند ضعف نصب و محاسباتی خود را جبران نمایند نکته بدتر از همه این که وقتی یک دستگاه بیش از حد داخل دیوار نصب می گردد، دسترسی و سرویس های بعدی به قطعات داخلی بسیار مشکل می گردند. پس قبل از خرید و نصب به اندازه های Max و Min روی دریچه های آکاردئونی محل نصب دقت بفرمایید.

 

چکه کردن سقف

5- عدم تست آب توسط نصابان قبل از کاشی کاری :

آیا اگر دستگاهی قرار است به طور دائمی در داخل دیوار با سیمان مدفون گردد و دیگر دسترسی به اتصالات آب و فاضلاب آن وجود نخواهد داشت نباید که با آب عملکرد آن تست گردد؟ آیا هزینه تست آن امروز بسیار کمتر از هزینه تخریب فردا نیست ؟پس به طور جد پیشنهاد می گردد که تست عملکرد ،آب بندی آب و فاضلاب انجام گردد تا اگر مشکلی وجود دارد قبل از سیمان کاری نسبت به رفع آن اقدام گردد.

 

در پوش خروجی فلاش تانک توکار

6- برداشتن در پوش ها و قطعات داخلی پیش از سیمان کاری :

در داخل دستگاه فلاش تانک توکار وال هنگ قطعاتی وجود دارد که وظیفه آنها جلوگیری از فشار آمدن به سایر قطعات در اثر فشار سیمان و مصالح است، بسیار دیده ام که به دلیل نگرانی از سرقت و… با برداشتن آن قطعات بعدا دیگر امکان نصب وجود نداشته یا مکانیزم به بدنه گیر می کند و امکان تخلیه آب وجود ندارد.

 

 

 

چهارچوب فریم فلزی بدنه فلاش تانک

7- نصب نکردن درپوش های آب و فاضلاب :

در تمامی دستگاه های استاندارد ،در پوش های لوله های ورودی و خروجی آب و فاضلاب وجود دارد که وظیفه آن ها جلوگیری از ورود مصالح و سیمان به این مجرا ها است، حتما پس از اتمام عملیات تست و نصب کنید.

 

 

 

تراز زرد رنگ تنظیم

8- تراز نصب نکردن :

از اولین اصول هر گونه نصب در ساختمان ، نصب به صورت تراز افقی و عمودی می باشد .این مهم در نتیجه کار و نصب کاسه وال هنگ و کلید راه انداز تاثیر بسیار دارد.

 

جوشکاری یکی از علتهای سوراخ شدن فلاش تانک توکار

9- سوراخ کردن تانک در زمان جوشکاری :

اگر جهت نصب از روش اتصال نبشی به وال پست ها یا تیرهای ساختمان استفاده می کنید مراقب گداخته های جوش باشید که می تواند تانک را سوراخ و به طور کلی موجب خرابی دستگاه گردد بهتر است از خود کارتن های فلاش تانک جهت جلوگیری از آسیب استفاده گردد.

 


لطفاً جهت مشاوره پیش از خرید و یا دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید. 02188068806

دیدگاهتان را بنویسید